Saate endale partneriks hästi kokku töötanud, inimeste õppimist kõrgelt väärtustava ja koolitusturgu suurepäraselt tundva pereettevõtte. Avatud ühiskonna maailmavaade, õppimise väärtustamine, põhjalik ja detailne tööstiil ja huumorisoon on hoidnud õde-venda Helina ja Margo Loori tandemina koos töötamas juba viimased 17 aastat. Nad on koos koolitusettevõtlusega tegelenud alates 2006. aastast ja seda nii koolitus- ja konsultatsiooniettevõttes SpeakSmart kui ka nüüd Õpidisainis.

Töötame koos teie jaoks!


Helina Loor

Helina on lõpetanud Tallinna Ülikoolis nii bakalaureuse- kui ka magistriõpingud andragoogika ehk täiskasvanute koolitamise erialal, asutanud ja pikaajaliselt juhtinud koolitusettevõtet SpeakSmart ning on Eesti Koolitus- ja Konsultatsioonifirmade juhatuse liige. 

Helina on Õpidisain OÜ asutaja ja juhatuse liige. Aastatel 2006 - 2020 oli ta koolitus- ja konsultatsiooniettevõtte SpeakSmart OÜ asutaja ja juhatuse liige ning on varasemalt töötanud Teater NO99 personalijuhina, Oracle East Central Europe Limited Eesti filiaali koolitusassistendina ning Tallinna Konverentsides projektijuhina. Viimased 1.5 aastat töötas Helina Sotsiaalkindlustusameti ohvriabi osakonnas naistevastase vägivalla teemadega ning toetas ka Sotsiaalkindlustusametis e-õppe tarkvarade kasutuselevõttu. 2022. aasta juunist arendab Helina Sõnumiagentuur Akkadiani koolitusuunda. 

Helina on väga tugeva organiseerimis- ja projektijuhtimisvõimekusega. Viimase kahekümne aasta jooksul on Helina tegelenud paljude projektide, ürituste ja koolituste korraldamisega. Ta on olnud peakorraldaja Euroopa Väitlusmeistrivõistlustel 2008 Tallinnas, NO99 Põhuteatri projektijuht aastal 2011, Euroopa Filmiauhindade Gala 2010 peakorraldaja parem käsi ning 2017. aastal Tallinnas toimunud Euroopa väitlusmeistrivõistluste finaalgala peakorraldaja Nordea Kontserdimajas. Lisaks on Helina korraldanud kümneid väiksemaid Eesti siseseid ja rahvusvahelisi üritusi, konverentse ja juhtinud viimase 15 aasta jooksul kõiki koolitus- ja konsultatsiooniettevõtte SpeakSmart töid ja projekte (umbes 2000 õppijat/ aastas).

Helina on kuulunud Eesti Väitluseltsi ja Kodanikuühiskonna Sihtkapitali nõukogudesse ning panustanud alates 2012. aastast Arvamusfestivalide toimumisse. Ta on jätkuvalt MTÜ Eesti Väitlusseltsi liige. 

2020. aasta septembris tunnustati Helinat Tallinna Ülikooli silmapaistva vilistlase tiitliga Eesti väitlus- ja suhtlemiskultuuri arendamise ning täiskasvanute õppimise populariseerimise eest.
 

Margo Loor


Eesti kõige kogenum mõtlemis-, kõne- ja väitlusoskuste koolitaja ning tegelenud avaliku esinemise, kõnekunsti ja väitlusega 1994. aastast. Margo on alates 1998. aastast läbi viinud argumentidel põhineva veenmise, arutelu ja otsustamise koolitusi täiskasvanutele, juhtinud diskussioone seminaridel ja konverentsidel. 

Koolitusi on Margo läbi viinud teiste seas ettevõtete tippjuhtidele, audiitoritele, müügimeeskondadele, kommunikatsiooni-inimestele, sisekoolitajatele, raadiohäältele, ülikoolide õppejõududele ja õpetajatele, riigiasutuste töötajatele ja vabaühendustele ning sotsiaalsetele ettevõtetele. Koolitajana on tal mahukas koostöökogemus nii era- kui ka avaliku ja vabasektori juhtide ja meeskondadega nii sisekoolitajate arendamise kui ka argumenteeritud suhtlemise osas.

Margo on nõustanud mitmete välisriikide väitluse õppeprogrammide käivitamist ja arendamist (Myanmar, Laos, Kambodža, Nepaal) ning töötanud koolitajana rahvusvahelisel tasemel (loengud Chiang Mai Ülikoolis, Tais; treeningud Istanbulis jpm).

Margo Loor
SpeakSmart OÜ profiili saab lugeda siit. Margo töötab ka moderaator.ee meeskonnas arutelu disainer ja juhina. Vaata Margo moderaatori profiili siit

Lisaks koolitajatööle on Margo IT ettevõtte CitizenOS tegevjuht. Varasem juhtimiskogemus pärineb nii sotsiaalsest ettevõtlusest kui ka erasektorist. Margo on töötanud juristina, 6 aastat portfellijuhina Heateo Sihtasutuses (käivitades mitmeid sotsiaalseid ettevõtteid nagu Noored Kooli ja Uuskasutuskeskus), 4 aastat Eesti Väitlusseltsi juhina, viies seltsi üheks suurimaks MTÜks Eestis ning 3 aastat Eesti Vabaühenduste Liidu nõukogu juhina. Tal on pikaajaline projekti- ja inimeste juhtimise kogemus, mis annab võimaluse täiendada koolitust lahendustega praktilistele ja igapäevastele küsimustele.

Margo kohta on öeldud: 
Margo reaalne praktika, töötavad näited juhtimisest ja kogu taustsüsteemi väga hea tunnetus annab talle oskuse olla veenev koolitaja. Ta on oma ala ekspert, kes oskab iga probleemi kohta anda praktilisi näpunäiteid."

Novembris 2021 valiti Margo Koolituskonverentsil Aasta Koolitajaks 2021.