Kommenteeri

Modereerisime 8. koolitajate mittekonverentsi

Helina Loor, Õpidisaini partner ja Koolitusfirmade Liidu juhatuse liige, modereeris 12. mail toimunud 8. koolitajate mittekonverentsi.  Seekord oli keskne teema koolitaja professionaalne areng ja fookusesse võeti praktilisi töövahendeid koolitaja töö toetamiseks. Järelvaatamise lingid nüüd olemas!
VIII koolitajate mittekonverents leidis aset 12. mail 2022 Tallinnas, Öpiku Konverentsikeskuses. Mittekonverentsi korraldavad koostöös Sihtasutus Kutsekoda/EPALE keskus Eestis, Eesti Täiskasvanute Koolitajate Assotsiatsioon Andras ja Eesti Koolitus- ja Konsultatsioonifirmade Liit.


Koolitajate mittekonverents on täiskasvanuõppe praktikute kogukonna kohtumispaik ja professionaalse arengu võimalus, millest on saanud valdkonna oodatuim aastasündmus. Traditsiooniliselt toimus mittekonverentsi eel ideekorje, mille põhjal valmis ürituse kava.

Seekord oli keskne teema pühendatud koolitaja kompetentsusele, mille avaldumisel on eriti suur mõju õppijaile just kriiside ajal. Arutame , millist mõju on see avaldanud koolitaja kompetentsusele ja milliseid kompetentse peavad meie koolitajad arendama, et jätkuvalt pakkuda kvaliteetset ja õppijate vajadustele vastavat õpet. Töötubades käsitleti koolitaja kompetentsuse erinevaid aspekte ja nende avaldumist erinevates täiskasvanuõppe kontekstides. Töötubade läbivateks märksõnad olid õppijakesksus, täienduskoolituse kvaliteet, e-õpe, õppe tulemuslikkus ning õppija ja koolitaja areng ja heaolu. Töötubadesse pansutasid ideekorje tulemuste põhjal valitud silmapaistvad Eesti täiskasvanuhariduse valdkonna eksperdid ja praktikud.

Mittekonverentsil osalesid koolitajad, andragoogid, koolitusjuhid, sisekoolitajad, koolitusettevõtete ja koolituskeskuste töötajad, ning juhid ja kõik teised täiskasvanuõppe pakkujad.

Mittekonverentsi avaliku otseülekande videosalvestused ja järelmaterjalid (veebilehe all osas) on nüüd leitavad EPALE lehelt: https://epale.ec.europa.eu/et/blog/koolitajate-mittekonverents-taiskasvanuope-ja-koolitaja-kompetentsus-kriisi-ajal?fbclid=IwAR3IdZxAEneiw9c04O0XKimfKvtJTrdyi5YCTYkjpUmKEmIzCcSSf0NPEaY

Lisa kommentaar

Email again: